تبلیغات
فوتبالیستهای ترکالکی - آموزش نـیـم فـاصـلـه بین کلمات(15)
دربـاره مـا
آمـار بـازدیـد سـایـت
آخـریـن مـطـالـب
مـوضـوعـات سـایـت
آرشـیـو مـطـالـب
نرم افزارهای کاربردی
 

آمـوزش روش گـذاشـتـن نـیـم فـاصـلـه در Word2007  :شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در حال تایپ کردن متنی در نرم افزار Word احتیاج داشته باشید که بین دو کاراکتر یا حروف از نیم فاصله استفاده نمایید. به عنوان مثال در کلمه "می شود" و یا " لاله ی" بین "می" و "شود" یا بین "لاله" و "ی" فاصله ای نباشد و این حروف به هم بچسبند ولی با یکدیگر ادغام نشوند به این صورت : "می‌شود" ، "لاله‌ی.

در اصل نیم فاصله خود یک کاراکتری است که نمایش داده نمی شود ولی وجود دارد و باعث می شود که بین دو حرف فاصله ی کوتاهی به وجود آید. این فاصله به نحوی معادل یک اسپیس زدن بین حروف است، اما اندازه آن از اندازه ای که یک اسپیس بین کاراکتر ها ایجاد می کند کمتر است.

برای ایجاد نیم فاصله در نرم افزار Word2007  ابتدا به تب(سربرگ) Insert رفته و سپس بر روی گزینه Symbol کلیلک کنید و در ادامه گزینه More Symbol  را انتخاب نمایید.


پس از باز شدن پنجره Symbol به تب Special Characters رفته و به دنبال گزینه No-Width Optional Break گشته و آن را انتخاب کنید.

در پایین پنجره مذکور روی گزینه Shortcut Key کلیک کنید. در این پنجره شما می توانید برای قرار دادن نیم فاصله در بین حروف مورد نظرتان، یک میانبر با کلید های ترکیبی ایجاد کنید؛ تا در صورت احتیاج دیگر نیازی به طی کردن دوباره این مراحل نداشته باشید و با زدن کلید های ترکیبی که از قبل برای کاراکتر نیم فاصله در نظر گرفته اید، این کاراکتر را استفاده نمایید.


در پنجره Customize Keyboard در بخش Press New Shortcut Key می توانید کلید ترکیبی میانبر خود را تعریف نمایید. به عنوان مثال ما در اینجا کلید ترکیبی Ctrl+L را در نظر گرفته ایم. پس از معین کردن کلید مورد نظر خود، با زدن گزینه Assign میانبر انتخابی خود را ذخیره کرده و سپس با زدن گزینه Close از پنجره ها خارج شوید.

. از این به بعد شما می توانید هرکجا که نیازی به کاراکتر نیم فاصله داشتید با زدن کلیدهای ترکیبی که برای نرم افزار Word تعریف کرده اید از این کاراکتر استفاده نمایید.

امیدواریم که این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد.این روش در نرم افزار Word2010 نیز به همین گونه می باشد.

 
نـویـسـنـده سـایـت
تاسیس
لـیـنـکـسـتـان
لـیـنـکـدونـی
صـفـحـات جـانـبـی
لینک های مفید
برچسب ها